Obrazek ilustrujący uściśnięcie dłoni dwóch biznesmenów podkreślający udaną współpracę biznesową z Biurem Podatkowym Polak & Wspólnicy
Logo Facebook

Zapytanie Online

"Prowadzę niewielką jednoosobową działalność gospodarczą. Czy ja również będę musiał, przesyłać plik JPK?"
Odnośnie plików JPK oraz obowiązku ich przesyłania, pisaliśmy w artykule umieszczonym na portalu ox.pl Cały artykuł link: http://wiadomosci.ox.pl/wiadomosc,38594,musisz-zlozyc-jpk_vat-czytaj!.html
Podatnicy VAT, którzy składają deklaracje VAT-7 lub VAT-7K, od 1 stycznia 2018 r. będą mieć obowiązek prowadzenia elektronicznej ewidencji VAT.
JPK_VAT to rejestr sprzedaży i zakupów VAT w formie elektronicznego Jednolitego Pliku Kontrolnego (stąd skrót JPK). Przesyła się go wyłącznie w wersji elektronicznej, w określonym układzie i formacie, do 25. dnia miesiąca za miesiąc poprzedni, nawet jeśli podatnik rozlicza się kwartalnie.Ministerstwo chce zachęcić przedsiębiorców do przesyłania JKP_Vat już teraz – ci, którzy prześlą go jak najszybciej mogą liczyć na szybszy zwrot podatku – zamiast 60 dni będzie to nawet 25 dni. Dotyczy to rozliczeń za październik, listopad i grudzień 2017 r.
  • Pracowałem w Belgii, czy mnie także dotyczy ten sposób rozliczenia dochodów za 2014r?
  • Mieszkamy w Polsce w rejonie przygranicznym, ja pracuję w Polsce mąż natomiast dojeżdża do pracy za granicą. Mamy dwoje dzieci w wieku szkolnym. Rodzinne na dzieci pobiera mąż za granicą tam też korzysta z ulg na dzieci.<br>Czy jest możliwe skorzystanie z ulgi prorodzinnej w Polsce.?
  • Pani Bożena zapytała - kiedy otrzyma zwrot podatku z Urzędu Skarbowego wynikający ze złożonego zeznania za 2014r.?
  • Opodatkowanie obywateli Ukrainy z pracy wykonywanej na terenie Polski, a zwłaszcza z tytułu umów zlecenia, jakie są najczęstsze przypadki?
  • Zmiany proponowane w zatrudnianiu cudzoziemców (w tym obywateli Ukrainy od 2017r.?
  • Do jakiej kwoty biuro rachunkowe odpowiada za swoje błędy?
  • Limit transakcji gotówkowych w 2017r do 15 tys zł a koszty uzyskania?
  • Czy możliwe jest od 2017r w rejestrach sprzedaży VAT uproszczone dokumentowanie wpisów poprzez zestawienia sprzedaży za dany dzień lub na podstawie zestawienia z kasy fiskalnej, która obejmowała także sprzedaż fakturowaną?
  • Czy możliwy jest powrót do zwolnienia z VAT w ciągu roku czy dopiero na koniec roku kalendarzowego?
  • Prowadzę niewielką jednoosobową działalność gospodarczą. Czy ja również będę musiał, przesyłać plik JPK?

Masz jakiekolwiek pytania?

Dzwoń teraz pod numer telefonu:

606 288 795

Albo napisz do nas na:

biuropolak@gmail.com

Kontakt

Biuro Podatkowe Polak & Wspólnicy Sp .J.
ul. Górna 24/1a
43-400 Cieszyn

Tel.: 33 85 144 25
Tel. kom.:
606 407 983, 606 288 795
E-mail: biuropolak@gmail.com
Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych zawartych w formularzu w celach informacyjnych (zgodnie z Ustawa z dnia 29.08.1997 o Ochronie Danych Osobowych Dz. U. Nr 133, poz. 883. ze zm.)